Dobrá čajovna u Černé věže

„V příjemné atmosféře lze vychutnat kvalitní čaje ze všech koutů světa připravované vyškolenou obsluhou – tzv. ´čajovými tovaryši´, vodní dýmky a různé čajové i nečajové dobroty. Čajovna dává prostor také kulturním akcím, jako jsou výstavy přímo v prostorách čajovny (včetně originálních vernisáží), přednášky na čajovědná témata, nebo tradiční štědrodenní čajové snídaně. Dále se zúčastňuje a podílí na organizaci akcí jako Kolvětrání nebo Pojízdný stánek, který je možno potkat na různých trzích (adventní, velikonoční).“

Českobudějovická Dobrá čajovna funguje již od roku 1995 a nalézá se v centru města přímo u Černé věže, která je typickou dominantou Českých Budějovic a často slouží jako orientační bod. Čajovna je jako v celém světě „skvělým místem k individuální relaxaci, k setkávání s přáteli nebo k neformálním pracovním schůzkám“. Setkávají se zde nejen studenti středních a vysokých škol, ale i „dospělí“ či rodiče s dětmi, pro které jsou k dispozici knihy, časopisy a společenské hry. Čajovna momentálně disponuje třemi místnostmi – hlavní čajovnou s pódiem a čajovým obchodem, malým salonkem pro milovníky čaje, kteří dávají přednost soukromí a intimní atmosféře, a velkou „dýmkárnou“, rovněž s pódiem.

Jak se dostat na místo veřejnou dopravou?

  • Čajovna je lokalizována v samotném centru města, do kterého veřejná doprava nezajíždí. Čaj si můžete vychutnat při procházce městem nebo s kamarády před nějakou z večerních akcí bujarého studentského života v Českých Budějovicích.

Adresa / Location:

  • Hroznová 316/16, Č. Budějovice
  • GPS: 48.9758875N, 14.4759119E
  • Stránky