In-line a cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou

Pokud si chcete zasportovat a přitom se kochat okolní krajinou, bude tato stezka Vaším favoritem. Stezka přímo vybízí k aktivnímu odpočinku.

České Budějovice a okolí protkává velké množství cyklostezek a cyklotras. Pro bruslaře je vhodná desetikilometrová trasa od Zimního stadionu v Českých Budějovicích až ke sportovnímu areálu v Hluboké nad Vltavou. Jedná se o jednu z mála cyklostezek bez automobilů v oblasti Českých Budějovic. Někteří uživatelé doporučují zahájit jízdu až od Dlouhého mostu, neboť se tím lze vyhnout různým dlažebním kostkám a veřejným komunikacím. Stezku tvoří asfaltový povrch, který vede částečně městem a podél Vltavy. Cestou se lze zastavit i v areálu vodáckého klubu, který v Českém Vrbném vybudoval vodní slalomový kanál. Na většině trasy je povrch bezproblémový, horší úsek čekejte v délce jednoho kilometru jen při průjezdu obcí Bavorovice. Tam zase lze obdivovat stavby lidového baroka, a navíc je v obci příjemné občerstvení. Za Bavorovicemi vede stezka alejí, místy je naplavená půda z okolí, na podzim spadané listí. Cesta vede částečně po cyklostezce č. 12, částečně po silnici s omezenou rychlostí. O víkendech a v odpoledních hodinách bývá stezka přeplněná. Na stezce jsou možnosti koupání v Hluboké nad Vltavou, kde je venkovní koupaliště, v Českých Budějovicích je kousek od Dlouhého mostu venkovní koupaliště a krytý bazén a koupat se lze též v řece Vltavě na Hluboké u dětského hřiště.

Jak se dostat na místo?

Vezměte si brusle, kolo (kolo si také můžete půjčit: např. http://www.rekola.cz/)nebo jen dobré boty a vydejte se na cestu. Trasa začíná na náměstí Přemysla Otakara II. a končí na zámku Hluboká nad Vltavou. Počítejte však ještě se zpáteční cestou, abyste si rozumně naplánovali zátěž a nepřecenili své síly.

Lokace:

  • začátek: náměstí Přemysla Otakara II.
    GPS: 48.9750392N, 14.4744561E
  • konec: zámek Hluboká nad Vltavou
    GPS: 49.0506117N, 14.4420556E