Literární kavárna Měsíc ve dne

Pokud hledáte klidné místo k přemýšlení či dumání nad nekonečností vesmíru a v blízkém parku postrádáte něco dobrého na zub či vůni kávy, jste tu správně. Budete tu správně také v případě, pokud toužíte rozšířit si umělecké (převážně grafické) obzory, protože zde se můžete kochat pořádanými vernisážemi a výstavami. Určitě sem zajděte také v případě, pokud chcete poslat do světa část své domácí knihovničky nebo provést její obměnu – zde totiž naleznete regál se sdílenými knihami. A nakonec to nejlepší: zkrátka tu svítí Měsíc i ve dne.

Vstup do kavárny a informace o pouliční knihovně

Literární kavárna Měsíc ve dne

Artový a domácký interiér kavárny tvoří netradičně renovovaný nábytek, do kterého výtvarník Jakub Albín zakomponoval například i místní staré piano. Rovněž netypická knihovna zaujme zvláštní konstrukcí a obsahuje kromě papírových knih i nosiče s mluveným slovem. Bar má podobu zvláštní části obývací stěny a mimo jiné nabízí ke konzumaci dobrý mezcal, vodku nebo absint. Kavárna a bar nabízí nadčasové nápoje, pochutiny za příznivé ceny i výjimečné a nepříliš časté nápoje. Součástí kavárny je i Budějovická kavárna ve tmě, ve které pracuje parta nevidomých vysokoškoláků. Nabízejí „zaručeně nejčernější kávu a k tomu neopakovatelný zážitek“. Při kávě si lze zahrát různé stolní hry pro nevidomé.

Jak se dostat na místo veřejnou dopravou?

  • Kavárna se nachází v centru města blízko zastávky MHD „Poliklinika Sever“. Kavárna je, tak jako mnoho jiných podniků v Českých Budějovicích, v přijatelné docházkové vzdálenosti od hlavního náměstí.

Adresa / Location: