Pivovar Budějovický Budvar

Bez návštěvy tohoto podniku a ochutnávky světoznámého piva, jednoho z největších pokladů naší země, jednoduše nelze odjet. Na návštěvy místních restaurací a množství zkonzumovaného piva budete určitě dlouho vzpomínat.

V Českých Budějovicích je možné seznámit se s výrobou jednoho z nejznámějších piv na světě – Budvaru, který je ve světě známý pod značkami Budweis nebo Budweiser. Pivovar, který se nachází v moderních budovách na ulici Karoliny Světlé, na svých webových stránkách slibuje: „Přijďte a uvidíte, jak se snoubí dlouholetá tradice s moderní technologií a rodí ona lahodná chuť světoznámého a originálního prémiového ležáku Budweiser Budvar. Obklopeni vůní moravského sladu a žateckého hlávkového chmele nahlédnete do tajemství výroby světoznámého ležáku Budweiser Budvar. Uvidíte, jak se za použití nejkvalitnějších domácích surovin, vlastní vody čerpané z více než 300 metrů hlubokých studní a prvotřídních pivovarských kvasnic rodí pivo vyznačující se lahodnou chutí s příjemnou chmelovou vůní a jemnou hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě.“ V ceně exkurze je ochutnávka světlého ležáku Budweiser Budvar. Celkový výstav piva v budějovickém pivovaru činí více než 1,6 milionu hektolitrů ročně. Během prohlídky se lze seznámit s historií piva Budvar, která začala v roce 1895 a navazuje na tradici vaření piva dlouhou téměř 750 let. Návštěvníci se seznámí i se sporem mezi pivovarem Budějovický Budvar a americkým pivovarem Anheuser-Busch o vlastnictví ochranných známek.

Jak se dostat na místo veřejnou dopravou?

  • Návštěvnické centrum se nachází u křižovatky ulice Karolíny Světlé a Pražské třídy. Doporučujeme jízdu trolejbusem MHD (linkou č. 2) do zastávky Budvar. Pro cestu zpět do města bude jistě v některých případech, díky ochutnávkám pivovarských produktů, účelné zvolit opět MHD. Dle zkušeností autorů určitě nedoporučujeme jezdit vlastním autem.

Adresa / Location:

  • K. Světlé 512/4
  • České Budějovice
  • GPS: 48.9934958N, 14.4763222E