ZOO Hluboká

Je to výborné místo pro všechny milovníky a obdivovatele zvířátek. V zoologické zahradě se zabydlel i tygr (samozřejmě je bezpečně oddělen od návštěvnické části zahrady), který budí patřičný respekt a zároveň též svým požitkářským povalováním inspiruje k relaxaci a užívání si krás života.

Tygr v Zoo Hluboká nad vltvou

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou a loveckého zámku Ohrada lze zavítat do Zoologické zahrady Hluboká, která je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje. V souladu s tradicí se zaměřuje na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie, ale nechybí ani expozice Austrálie, Ameriky a Afriky. Zoo usiluje co nejvěrněji napodobit biotypy z volné přírody, a tím poskytnout chovaným zvířatům co nejlepší životní podmínky. V současnosti chová okolo 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích, například 692 ptáků ve 146 druzích, 205 plazů ve 24 druzích a 62 ryb v 19 druzích. K nejoblíbenějším patří anakondy, antilopy, jezevci, klokani, kočkodani, medvědi či tygři. Zoologická zahrada je zapojena do Národní sítě stanic pro zraněné a handicapované živočichy koordinované Českým svazem ochránců přírody. Zahrada se snaží kromě rekreace návštěvníků o jejich vzdělávání a poučení, nabízí rozšíření výuky netradiční formou školám všech stupňů a zapojila se do systému ochrany přírody. Díky poloze zahrady v rovinaté krajině na břehu rybníka zoo poskytuje možnost příjemné a pohodlné procházky. V areálu zoologické zahrady se nachází letní dětské divadlo, které je částečně zastřešené. Koná se zde v průběhu roku mnoho akcí, určených nejen pro děti, jako například Večerní pohádkové zoo nebo speciální výstavy mravenců a velemravenců. V okolí ZOO je zámek Hluboká nad Vltavou a nádherná příroda včetně rybníků a lesů s možností výletů, pikniků a oslav.

Jak se dostat na místo veřejnou dopravou?

  • Z českobudějovického autobusového nádraží jezdí několik linek autobusů. Doporučujeme využívat pouze místní linky autobusů (nikoliv dálkové spojení mířící například do Prahy), protože nejkratší cesta je z jedné ze zastávek před Hlubokou, kde dálkové autobusy vůbec nezastavují. Druhou možností je linka městské dopravy č. 4, nicméně její doba jízdy je delší. Pokud patříte k milovníkům železniční dopravy, doporučujeme cestu vlakem po trati 190 směrem na Strakonice. Hluboká nad Vltavou je druhou zastávkou, ale pozor: staví zde pouze vybrané vlaky, takže je nutné ověřit, zda můžete konkrétní vlak vůbec využít. Od nádraží potom využijte turistického značení.

Adresa / Location: